Přihlásit

Informace o projektu “O trestním právu se státním zástupcem”

Unie státních zástupců České republiky nabízí v rámci vzdělávacího projektu „O trestním právu se státním zástupcem“ možnost organizace přednášek vedených státními zástupci  pro žáky středních škol.

Cílem projektu je zvýšit u mladých lidí povědomí o právu jako takovém a nenásilnou formou seznámit mládež se smyslem a účelem trestního řízení, zejména s rolí orgánů v něm činných, s důrazem na roli státního zástupce. Chceme tak u mladých lidí posílit vnímání důležitosti existence nezávislé justice v právním státu a vnímání potřeby spravedlnosti. Doufáme, že by právě vysvětlení podstaty práce (nejen) státního zástupce mohlo významně přispět k prevenci kriminality, případně může zvýšit zájem studentů o výkon některých právnických povolání.

Lektoři z řad státních zástupců tak žáky seznámí s právním minimem z oblasti trestního práva, zejména s průběhem trestního řízení, které jim bude vysvětleno na konkrétním příkladu. Délku trvání přednášky předpokládáme na dvě vyučovací hodiny, po dohodě lze samozřejmě čas přizpůsobit Vašim konkrétním požadavkům. Cílovou skupinu posluchačů aktuálně spatřujeme v těch ročnících, v nichž je právo probíráno, nicméně přednášet je samozřejmě možné i jiným ročníkům.

V kladném případě zájmu ze strany zástupců středoškolských vzdělávacích institucí se prosím obracejte na koordinátory akce za Unii státních zástupců, a to JUDr. Petru Vítkovou (e-mail: Petra.VITKOVA@ext.ec.europa.eu; Petra.VITKOVA@eppo.europa.eu) nebo Mgr. Dušana Ondráčka (e-mail: dondracek@osz.tru.justice.cz ).